Samtec Inc.
型号:
FS5-30-04.0-L-DV-TH-TR
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN SOCKET 60POS SMD GALVANIZED
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
7.619
10
6.89225
25
6.51054
50
6.35189
100
6.034305
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | FS5 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Socket, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.173" (4.40mm) |
| Base Product Number | FS5-30 |
| Number of Positions | 60 |
| Mated Stacking Heights | 5mm, 7mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |