Eaton - Electronics Division
型号:
FP0505R1-R100-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FIXED IND 100NH 30A 0.38MOHM SMD
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.3585
10
1.2616
25
1.1647
50
0.97052
100
0.912285
250
0.815252
500
0.698782
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | - |
| Series | FP0505R |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 100 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 0.38mOhm |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Height - Seated (Max) | 0.189" (4.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 24A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |