Infineon Technologies
型号:
FM24CL64B-GTR
封装:
8-SOIC
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC FRAM 64KBIT I2C 1MHZ 8SOIC
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
3.2585
10
2.9279
25
2.88268
50
2.87508
100
2.56899
250
2.484592
500
2.475567
1000
2.305194
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 550 ns |
| Memory Size | 64Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.65V |
| Base Product Number | FM24CL64 |
| Memory Organization | 8K x 8 |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |