onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.8335
10
1.6511
100
1.32696
500
1.090258
1000
0.903355
2000
0.841054
5000
0.809904
10000
0.778753
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 100 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | FJP13009 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 4MHz |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3V @ 3A, 12A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 12 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 15 @ 5A, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |