onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.7315
10
0.6479
100
0.49647
500
0.392426
1000
0.313946
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power - Max | 1.1 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | FJD3305 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 4MHz |
| Supplier Device Package | TO-252AA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 1A, 4A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 8 @ 2A, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |