FGB.2B.316.CLAD72Z
LEMO
型号:
FGB.2B.316.CLAD72Z
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG MALE 16P GOLD SLDR CUP
购买数量:
库存 : 4
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr LEMO
Color Silver
Series 2B
Package Bulk
Features Backshell
Shielding Shielded
Orientation B
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Fastening Type Push-Pull
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Mounting Feature -
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGB.2B
Number of Positions 16
Shell Size - Insert 316
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C