onsemi
型号:
FFSH1665ADN-F155
品牌:
封装:
TO-247-3
批次:
-
数据手册:
-
描述:
DIODE SIL CARB 650V 11A TO247-3
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
7.144
10
6.12275
100
5.10207
500
4.501822
1000
4.051646
2000
3.796542
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | FFSH1665 |
| Capacitance @ Vr, F | 463pF @ 1V, 100kHz |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 650 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 11A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |