FDMS86101
onsemi
型号:
FDMS86101
品牌:
onsemi
封装:
8-PQFN (5x6)
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 100V 12.4A/60A 8PQFN
购买数量:
库存 : 11770
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
Series PowerTrench®
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-PowerTDFN
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Base Product Number FDMS86
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8mOhm @ 13A, 10V
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 104W (Tc)
Supplier Device Package 8-PQFN (5x6)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3000 pF @ 50 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12.4A (Ta), 60A (Tc)