FDD7N25LZTM
onsemi
型号:
FDD7N25LZTM
品牌:
onsemi
封装:
TO-252AA
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 250V 6.2A DPAK
用户指南
Mfr onsemi
Series UniFET™
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Base Product Number FDD7N25
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 550mOhm @ 3.1A, 10V
Power Dissipation (Max) 56W (Tc)
Supplier Device Package TO-252AA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 635 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6.2A (Tc)