FDBL0065N40
onsemi
型号:
FDBL0065N40
品牌:
onsemi
封装:
8-HPSOF
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 40V 300A 8HPSOF
购买数量:
库存 : 1209
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
Series PowerTrench®
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-PowerSFN
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Base Product Number FDBL0065
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.65mOhm @ 80A, 10V
Power Dissipation (Max) 429W (Tj)
Supplier Device Package 8-HPSOF
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 296 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 15900 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 300A (Tc)