FDB150N10
onsemi
型号:
FDB150N10
品牌:
onsemi
封装:
D²PAK (TO-263)
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 100V 57A D2PAK
购买数量:
库存 : 68
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
Series PowerTrench®
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Base Product Number FDB150
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 15mOhm @ 49A, 10V
Power Dissipation (Max) 110W (Tc)
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 69 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4760 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 57A (Tc)