FDB088N08
onsemi
型号:
FDB088N08
品牌:
onsemi
封装:
D²PAK (TO-263)
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 75V 120A D2PAK
购买数量:
库存 : 330
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
Series PowerTrench®
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Base Product Number FDB088
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.8mOhm @ 75A, 10V
Power Dissipation (Max) 160W (Tc)
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 118 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6595 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)