FCU600N65S3R0
onsemi
型号:
FCU600N65S3R0
品牌:
onsemi
封装:
I-PAK
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 650V 6A IPAK
购买数量:
库存 : 2241
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
Series SuperFET® III
Package Tube
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±30V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-251-3 Stub Leads, IPak
Product Status Not For New Designs
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 600µA
Base Product Number FCU600
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 600mOhm @ 3A, 10V
Power Dissipation (Max) 54W (Tc)
Supplier Device Package I-PAK
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 465 pF @ 400 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A (Tc)