onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.1115
10
0.9956
25
0.94468
100
0.725325
250
0.640984
500
0.60724
1000
0.472302
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 50dB (100kHz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Current - Output | 180mA |
| Base Product Number | FAN2558 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 180mA |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x2) |
| Current - Quiescent (Iq) | 150 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |