Samtec Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
8.5405
10
7.68645
25
7.2409
50
7.05527
100
6.869545
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | Edge Rate™ ERF8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Socket, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.285" (7.24mm) |
| Base Product Number | ERF8-020 |
| Number of Positions | 40 |
| Mated Stacking Heights | 9mm, 12mm, 15mm, 16mm, 22mm |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |