Silicon Labs
型号:
EFM8BB21F16G-C-QFN20R
品牌:
封装:
20-QFN (3x3)
批次:
-
描述:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.5295
10
1.37465
25
1.29656
100
1.10485
250
1.0374
500
0.907725
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Silicon Labs |
| Speed | 50MHz |
| Series | Busy Bee |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| RAM Size | 2.25K x 8 |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I²C, SMBus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 16 |
| Core Processor | CIP-51 8051 |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 15x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | EFM8BB21 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-QFN (3x3) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.2V ~ 3.6V |