onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
2.641
10
2.3693
100
1.94142
500
1.652658
1000
1.393812
2000
1.32412
5000
1.27434
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP, TS-6P |
| Product Status | Not For New Designs |
| Base Product Number | DFB20 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | TS-6P |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 20 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 20 A |