DD78S10G00
Positronic
型号:
DD78S10G00
品牌:
Positronic
描述:
CONN D-SUB HD RCPT 78POS CRIMP
用户指南
Mfr Positronic
Color Blue
Series DD
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Wire Gauge 22-30 AWG
Termination Crimp
Contact Form Machined
Contact Type Signal
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 4
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Backset Spacing -
Connector Style D-Sub, High Density
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number DD78S
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Number of Positions 78
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C