DD78S100E30
Positronic
型号:
DD78S100E30
品牌:
Positronic
描述:
CONN D-SUB HD RCPT 78POS CRIMP
购买数量:
库存 : 48
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Positronic
Color Blue
Series DD
Package Box
Features -
Wire Gauge 22-30 AWG
Termination Crimp
Contact Form Machined
Contact Type Signal
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Number of Rows 4
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Backset Spacing -
Connector Style D-Sub, High Density
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number DD78S
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Number of Positions 78
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C