Stackpole Electronics Inc
型号:
CSS4527FT40L0
封装:
4527
批次:
-
描述:
RES 0.04 OHM 1% 5W 4527
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 40 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.450" L x 0.270" W (11.43mm x 6.85mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.069" (1.75mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 225°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 4527 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |