CFR100JR-52-75R
YAGEO
型号:
CFR100JR-52-75R
描述:
RES 75 OHM 5% 1W AXIAL
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 75 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±350ppm/°C