CFR-50JB-52-2R7
YAGEO
型号:
CFR-50JB-52-2R7
描述:
RES 2.7 OHM 5% 1/2W AXIAL
购买数量:
库存 : 11403
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 2.7 Ohms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C