CFN-25JR-52-1K
YAGEO
型号:
CFN-25JR-52-1K
描述:
RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Features Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 1 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C