CBC13W3M100E2Z
Positronic
型号:
CBC13W3M100E2Z
品牌:
Positronic
描述:
CONN D-SUB PLUG 13POS CRIMP
用户指南
Mfr Positronic
Color Blue
Series CBC
Package Box
Features -
Wire Gauge 20-24 AWG
Termination Crimp
Contact Form Machined
Contact Type Signal and Coax or Power (Not Included)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Finish Gold
Flange Feature Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Backset Spacing -
Connector Style D-Sub, Combo
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Number of Positions 13 (10 + 3 Coax or Power)
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C