CBC11W1S10GES/AA
Positronic
型号:
CBC11W1S10GES/AA
品牌:
Positronic
描述:
CONN D-SUB RCPT 11POS CRIMP
购买数量:
库存 : 71
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Positronic
Color Blue
Series CBC
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Wire Gauge 20-24 AWG
Termination Crimp
Contact Form Machined
Contact Type Signal and Coax or Power (Not Included)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Backset Spacing -
Connector Style D-Sub, Combo
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Number of Positions 11 (10 + 1 Coax or Power)
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C