Silicon Labs
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
3.4105
10
3.0628
25
2.89522
100
2.509235
250
2.380548
500
2.136056
1000
1.801485
2500
1.7157
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Silicon Labs |
| Speed | 25MHz |
| Series | C8051F80x |
| Package | Tube |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | Cap Sense, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | SMBus (2-Wire/I²C), SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 13 |
| Core Processor | 8051 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | C8051F809 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |