Silicon Labs
型号:
C8051F38C-GQ
品牌:
封装:
32-LQFP (7x7)
批次:
-
描述:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
5.206
10
4.67685
25
4.4213
80
3.831948
250
3.635384
500
3.262034
1000
2.751105
2500
2.6201
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Silicon Labs |
| Speed | 48 MIPS |
| Series | C8051F38x |
| Package | Tray |
| RAM Size | 2.25K x 8 |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Connectivity | I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 25 |
| Core Processor | 8051 |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 21x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | C8051F38 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.25V |