C41-NKG60H-CGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-NKG60H-CGO
描述:
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR GREE
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 41
Current 7mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 60V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Green
Lens Color Green
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 15°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 520nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 10000mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)