C41-NKA15H-CAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-NKA15H-CAO
描述:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR AMBE
Series 41
Current 24mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 15V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber
Lens Color Amber
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 592nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 3600mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)