C41-NKA12H-NYO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-NKA12H-NYO
描述:
PMI .250" LED 12V TAB DIFF AMBER
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 41
Current 20mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 12V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber
Lens Color Yellow
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 15°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Diffused
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 592nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 3600mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)