C41-NKA120-CAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-NKA120-CAO
描述:
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR AMB
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 41
Current 3.5mA
Package Bulk
Ratings AC
Voltage 120V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber
Lens Color Amber
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 15°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 592nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 3600mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)