C41-GAR15H-CRO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-GAR15H-CRO
描述:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR GREE
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 41
Current 24mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 15V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber, Green, Red
Lens Color Red
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 50°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak -
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)