C41-BG12H-CGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-BG12H-CGO
描述:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR GREE
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 41
Current 20mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 12V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Green
Lens Color Green
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 60°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 565nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Base Product Number C41-BG12H
Millicandela Rating 10mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)