C41-BG120-CWO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-BG120-CWO
描述:
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR GRE
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 41
Current 3.5mA
Package Bulk
Ratings AC
Voltage 120V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Green
Lens Color Colorless
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 60°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 565nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Base Product Number C41-BG120
Millicandela Rating 10mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)