C41-BCG120-NGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-BCG120-NGO
描述:
PMI .250" LED 120V TAB DIFF GREE
Series 41
Current 3.5mA
Package Bulk
Ratings AC
Voltage 120V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Green
Lens Color Green
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 24°
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 565nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 80mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)