C41-BCA48H-NAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C41-BCA48H-NAO
描述:
PMI .250" LED 48V TAB DIFF AMBER
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 41
Current 15mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 48V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber
Lens Color Amber
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 35°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Diffused
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 583nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 100mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)