首页 / 陶瓷电容器 / C2012C0G2W151J060AA
C2012C0G2W151J060AA
TDK Corporation
型号:
C2012C0G2W151J060AA
描述:
CAP CER 150PF 450V C0G 0805
购买数量:
库存 : 884
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr TDK Corporation
Series C
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Voltage - Rated 450V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C