首页 / 陶瓷电容器 / C1608CH1H471K080AA
C1608CH1H471K080AA
TDK Corporation
型号:
C1608CH1H471K080AA
描述:
CAP CER 470PF 50V CH 0603
Ratings -
Features Low ESL
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C