onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.2185
10
0.1824
100
0.096805
500
0.063688
1000
0.04331
2000
0.039064
5000
0.033962
10000
0.02887
50000
0.025479
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 500 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BZX79C10 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Supplier Device Package | DO-35 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 100 mA |