Samtec Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
10.26
36
8.700157
108
8.254094
468
6.915592
972
6.1125
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | BTE |
| Package | Tray |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.719" (18.26mm) |
| Base Product Number | BTE-020 |
| Number of Positions | 40 |
| Mated Stacking Heights | 19.1mm |
| Contact Finish Thickness | 3.00µin (0.076µm) |