onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.8075
10
0.7201
100
0.56164
500
0.463961
1000
0.366292
2000
0.341876
5000
0.324776
10000
0.312569
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 25 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Base Product Number | BD234 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Supplier Device Package | TO-126 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 100mA, 1A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 25 @ 1A, 2V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |