onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.57
10
0.5054
100
0.38741
500
0.30628
1000
0.245014
2000
0.222053
5000
0.20673
10000
0.199082
50000
0.189525
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 1.25 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Base Product Number | BD138 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 63 @ 150mA, 2V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |