Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
B2M-E3/45
封装:
MBM
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1P 200V 500MA MBM
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.608
10
0.53295
100
0.40831
500
0.322772
1000
0.25822
2000
0.234014
5000
0.217873
10000
0.209808
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-DIP (0.200", 5.08mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Base Product Number | B2M |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | MBM |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500 mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 500 mA |