Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
B125C800G-E4/51
封装:
WOG
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1P 200V 900MA WOG
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-Circular, WOG |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | B125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | WOG |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 900 mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 900 mA |