94W-NWR28H-CRO
Visual Communications Company - VCC
型号:
94W-NWR28H-CRO
描述:
PMI .290" 28VDC FLUSH WIRE RED
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 90
Current 16.5mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 28V
Features -
Lens Size 8.50mm Dia
Lamp Color Red
Lens Color Red
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 30°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Wavelength - Peak 634nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 2800mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)