94W-NWG120-CAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
94W-NWG120-CAO
描述:
PMI .290" 120VAC FLUSH WIRE GREE
Series 90
Current 3.5mA
Package Bulk
Ratings AC
Voltage 120V
Features -
Lens Size 8.50mm Dia
Lamp Color Green
Lens Color Amber
Lens Transparency Clear
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Wavelength - Peak 520nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 6500mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)