94W-NWA12H-CAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
94W-NWA12H-CAO
描述:
PMI .290" 12VDC FLUSH WIRE AMBER
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 90
Current 20mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 12V
Features -
Lens Size 8.50mm Dia
Lamp Color Amber
Lens Color Amber
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 30°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Wavelength - Peak 592nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 7500mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)