94-BR28H-CRO
Visual Communications Company - VCC
型号:
94-BR28H-CRO
描述:
LED LAMP 6-10-13 RED
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 90
Current 16.5mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 28V
Features -
Lens Size 8.50mm Dia
Lamp Color Red
Lens Color Red
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 60°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 626nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 6.1mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)