91-NWG120-CGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
91-NWG120-CGO
描述:
PMI .290" 120V HI-HAT GREEN
用户指南
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 90
Current 3.5mA
Package Bulk
Ratings AC
Voltage 120V
Features -
Lens Size 8.50mm Dia
Lamp Color Green
Lens Color Green
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 30°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 520nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 6500mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)