91-BG12H-CGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
91-BG12H-CGO
描述:
PMI LED .290" HI-HAT GREEN
Series 90
Current 20mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 12V
Features -
Lens Size 8.50mm Dia
Lamp Color Green
Lens Color Green
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 60°
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 569nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 4.7mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)